Wnętrze w industrialnym stylu

Minimalizm, prostota, surowość – oto styl industrialny! Moda na taki rodzaj wyposażenia wnętrz pojawiła się stosunkowo niedawno, ale na dobre zadomowiła się w wielu mieszkaniach lub lokalach użytkowych. Lofty i kawalerki pokochały ten styl, ale i bardzo dobrze sprawdza się w niewielkich kawiarniach. Jeśli szukacie inspiracji dla wyposażenia Waszego domu lub knajpy, koniecznie zapoznajcie się z naszymi propozycjami!

Czy surowe, przemysłowe aranżacje wnętrz rodem z przedwojennych fabryk są dziś w modzie? Jak najbardziej – ten styl stał się niezwykle popularny wraz z modą na minimalizm, prostotę czy skandynawski design. Wyróżniają go chłodna kolorystyka, oszczędna ilość ozdób lub ich brak, duże powierzchnie oraz wysokie sufity: styl ten przywędrował do Polski z Europy Zachodniej oraz ze Stanów Zjednoczonych i od razu został dobrze przyjęty przez wielbicieli surowych przestrzeni. Im mniej, tym lepiej – geniusz (i efektowność!) tkwią w prostocie!

Na czym polega styl industrialny?

Jakie są cechy charakterystyczne wystroju wnętrz w industrialnym stylu? Po pierwsze, prostota – meble są zazwyczaj utrzymane w monochromatycznej kolorystyce lub opierają się na kontraście. Biel, czerń, szarości, czerwień czy brązy – w takiej tonacji najczęściej utrzymane są industrialne aranżacje. Meble te nie zawierają żadnych elementów dekoracyjnych, ornamentów czy wzorków: liczy się właśnie ta surowość, prostota i minimalizm. Dzięki nim można je z łatwością dopasować do każdego wnętrza, szybko zmienić kolor ścian czy dodatki, a pokój zyskuje zupełnie nowe oblicze! Designerskie meble odgrywają w nim główną rolę i dlatego też warto postawić na wyjątkową aranżację pomieszczenia.

Po drugie, wykorzystanie naturalnych materiałów. Pod tym względem styl industrialny jest podobny do skandynawskiej mody na wyposażenie wnętrz – w aranżacjach przestrzeni oba wykorzystują drewno, metal, szkło czy kamień. Podkreślają one bliskość z przyrodą: o ile dwa pierwsze służą głównie jako elementy konstrukcyjne (np. ramy czy stelaże łóżek, lampy, stoliki, nogi krzeseł), to dwa ostatnie spełniają funkcje dekoracyjne. W industrialnym stylu ważną rolę odgrywają duże lustra – sprawiają wrażenie, że pomieszczenie jest większe, niż w rzeczywistości, a jednocześnie dodaje mu wyjątkowego klimatu.

Designerskie meble w industrialnym wnętrzu

Jak wygląda industrialna aranżacja domu, mieszkania lub lokalu? Ten styl uwielbia proste, designerskie meble – to one sprawiają, że wnętrze zyskuje ponadczasowej elegancji i stylu. W takich przestrzeniach doskonale sprawdzają się meble inspirowane klasykami wzornictwa przemysłowego, takimi jak fotel Egg, kanapa Barcelona czy sofa Pelikan. Te meble są ozdobą samą w sobie i robią wrażenie zarówno w mieszkaniu, jak i niewielkiej kawiarence. W codziennym użytkowaniu na pewno bardzo dobrze będą się sprawowały krzesła Cavo: chromowany drut i poduszka na siedzisku gwarantują, że jest to bardzo wygodny mebel!

krzesła do mieszkania

designerskie meble

A może nietypowy stolik? Ława Impresario z pewnością zrobi wrażenie – jest wykonana z polerowanego aluminium w ażurowej stylistyce i niewątpliwie ma w sobie to coś! Można zamówić ją zarówno w małym, jak i dużym rozmiarze, więc doskonale sprawdzi się np. w kawiarni lub lofcie.

ława do mieszkania

designerskie ławy