Trendy w urządzaniu wnętrz 2016

Każdego roku na wybiegach mody możemy podziwiać kolejne propozycje projektantów. To, co jednego sezonu jest modne, niekoniecznie cieszy się popularnością również za rok. Podobne zmiany zaobserwować można, jeśli chodzi o urządzanie wnętrze. Wprawdzie nowoczesne meble są dzisiaj w cenie, ale niekoniecznie muszą one wyglądać tak samo, jak meble popularne w roku 2013.

Producenci mebli prześcigają się w coraz to nowszych propozycjach. W efekcie osoby urządzające mieszkanie naprawdę mają w czym wybierać. Zmiany dotyczą nie tylko samego kształtu mebli, ale również materiałów, z których są one wykonywane.

Modne meble 2016 – meble inspirowane

Meble modne w 2016 roku to przede wszystkim meble inspirowane wykonane z plastiku lub innego tworzywa sztucznego. Bez wątpienia są to nowoczesne meble, które idealnie wpisują się w nowatorskie trendy w urządzaniu wnętrz. Dzisiaj kupić można meble inspirowane z tworzywa do każdego pomieszczenia. Krzesła, stoły, stoliki – naprawdę jest w czym wybierać.

modne krzesła do mieszkania

nowoczesne meble

Popularne jest nadal drewno, które od pokoleń uważane jest za najlepszy materiał na meble. Z drewna wykonać można piękne meble inspirowane do sypialni, salonu, kuchni. Coraz częściej spotyka się również designerskie meble do łazienki.

nowoczesne krzesła

designerskie meble

Drewno jest solidne, odporne na upływający czas. Do tego prezentuje się naprawdę wyjątkowo. Sprawdza się zarówno w stanie surowym, jak i pomalowane. Jest niezastąpione we wnętrzach urządzanych w stylu skandynawskim. W tym roku nadal w cenie pozostaje także szkło. Designerskie meble ze szklanymi frontami czy blatami idealnie sprawdzają się w małych pomieszczeniach, które optycznie trzeba powiększyć.

Designerskie meble 2016

Rok 2016 należy przede wszystkim do mebli inspirowanych o oryginalnych i nietypowych formach. Im bardziej fantazyjną formę ma dany mebel, tym generalnie lepiej. Nie należy obawiać się dynamicznych linii, wygięć, oryginalnych zdobień. Wszystko to sprawia, że designerskie meble prezentują się po prostu niesamowicie. Nie trudno też zauważyć, że obecny rok to ukłon w stronę miłośników nowoczesności.

Meble designerskie – kolorystyka

Modne w roku 2016 meble designerskie wykonane są z materiałów albo w jasnych, delikatnych, pastelowych barwach, albo w silnych, wyrazistych i naprawdę mocnych. Dzięki temu każdy ma szansę dopasować meble do własnych oczekiwań i gustu, a jednocześnie nie będzie pozostawał w sprzeczności z obowiązującą modą. Designerskie meble w jasnych kolorach świetnie pasują do małych wnętrz, które optycznie należałoby nieco powiększyć.

krzesła do mieszkania

nowoczesne krzesła

Te ciemne, mocne i wyraziste sprawdzają się w pomieszczeniach dużych i przestronnych, gdzie nie ma potrzeby powiększania wnętrza.

fotele do mieszkania

modne fotele

Designerskie meble 2016 to wielość wzorów, kształtów i kolorów. Tak szeroki wybór sprawia, że każdy posiadacz mieszkania lub domu ma szansę wybrać meble idealnie dopasowane do własnego gustu oraz swoich oczekiwań. Dzięki temu wyczarować można wnętrze perfekcyjne, a jednocześnie zgodne z obowiązującą modą.