Styl kubistyczny – nowe rozwiązanie dla Twojego mieszkania

Coraz więcej osób decyduje się na urządzenie mieszkania w nowoczesnym stylu, decydując się na oryginalne meble. Ostatnio bardzo popularny jest styl kubistyczny, w którym główną rolę odgrywają geometryczne kształty. Nie muszą to być regularne, symetryczne formy – ciekawą propozycją okażą się także bardziej abstrakcyjne meble. Najważniejsze jest, aby poszczególne elementy w pewien sposób korespondowały ze sobą, na przykład poprzez kontrastującą kolorystykę lub zastosowanie podobnych tworzyw. Styl kubistyczny pozwala na odkrycie mieszkania na nowo.

Kształty na pierwszym planie!

W kubistycznych aranżacjach to właśnie kształty są najistotniejsze. Znakomitą propozycją mogą być designerskie stoliki na kawę, na przykład w formie kuli. Taki niebanalny mebel może być połączony z kwadratowymi i prostokątnymi kształtami.

designerskie stoliki na kawę do mieszkania

designerskie stoliki na kawę

Minimalistyczne krzesła w typie taboretów o kwadratowej formie to doskonały wybór pod kątem kubistycznego stylu. Warto zaznaczyć, że w tego typu mieszkaniach bardzo często można spotkać niebanalne meblościanki, o nieregularnych wnękach. Półki mogą przypominać labirynt, który zostaje wypełniony książkami, płytami i innymi przedmiotami.

minimalistyczne krzesła do mieszkania

minimalistyczne krzesła

Kubistyczne kształty to również bardziej owalne sprzęty, o zaokrąglonych brzegach. Oczywiście nowoczesne meble powinny być nie tylko oryginalne pod względem designu, ale i funkcjonalne. Należy także pamiętać o swoim komforcie, decydując się na przykład na wygodny fotel z podnóżkiem. Śmiało możemy pozwolić sobie na odrobinę ekstrawagancji – w stylu kubistycznym różnorodność kształtów zawsze jest mile widziana.

nowoczesne meble do mieszkania

nowoczesne meble

Co z kolorystyką?

Kubistyczne formy warto podkreślić za pomocą odpowiedniej kolorystyki. Zestawienia żółtego z zielenią, czerwonego z bielą czy pomarańczowego z kolorem niebieskim, sprawdzą się w każdym nowoczesnym wnętrzu. Designerskie krzesła o intensywnych barwach to doskonałe rozwiązanie, jeśli zależy nam na zdecydowanym, kolorystycznym akcencie.

designerskie krzesła do mieszkania

designerskie krzesła

Warto także zdecydować się na nowoczesne dekoracje, takie jak stylowe figurki, które możemy ustawić na meblach lub na podłodze. Jednocześnie musimy pamiętać o tym, aby dobrana kolorystyka wpisywała się w nasze preferencje. Ponieważ często będziemy odpoczywać w naszym kubistycznym salonie, nie powinniśmy stawiać na zbyt abstrakcyjny design, który może drażniąco podziałać na układ nerwowy.

nowoczesne dekoracje do mieszkania

nowoczesne dekoracje

Oryginalne, kubistyczne wzornictwo pasuje nie tylko do pokojów, ale także do kuchni lub łazienki. Wiele niebanalnych pomysłów znajdziemy w Internecie – dzięki nim dowiemy się, jak urządzić nowoczesny apartament.

Kubistyczny styl z roku na rok cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród Polaków, którzy odkrywają piękno nie tylko geometrycznych kształtów. Tego typu aranżacje zawsze zachwycają oryginalnością. Oczywiście oprócz niebanalnych form, znamienna jest także sama kolorystyka. Z jej pomocą można podkreślić kubistyczny charakter danego wnętrza, jednocześnie wpływając na jego optyczne powiększenie lub pomniejszenie – w zależności od naszych aktualnych oczekiwań.