Przenieś bar do swojej kuchni

Klasyczna kuchnia nie każdemu z nas odpowiada. Coraz więcej osób decyduje się postawić na nowoczesne rozwiązania. Popularnością cieszą się wyspy, które porównać można do blatu barowego. Są nie tylko bardzo ładne, ale również niezwykle funkcjonalne.

Kiedy można wykonać barek?

Najrozsądniej jest pomyśleć o nim w trakcie wykonywania projektu kuchni. Przez to dużo prostsze będzie stworzenie spójnej aranżacji.

Decydując się na wyspę, trzeba pamiętać, aby wykonana była z tego samego materiału, co pozostałe meble kuchenne. Dzięki temu stworzymy harmonijną całość. Jeżeli kuchnia jest już gotowa, a nam po pewnym czasie od jej urządzenia wpadł do głowy pomysł wykonania barku, warto zdecydować się na proste przedłużenie kuchennego blatu. Wystarczy ustawić przy nim wtedy hokery.

hokery do kuchni

nowoczesne hokery

Ich wybór jest obecnie tak duży, że bez trudu uda się nam znaleźć model pasujący do kuchennej stylizacji. Te wykonane z metalu bądź tworzywa sztucznego będą idealnym rozwiązaniem do kuchni nowoczesnej.

hokery do kuchni nowoczesnej

designerski hoker

Dzięki nim we wnętrzu pojawi się odrobina blasku. Jeżeli jesteśmy miłośnikami tradycji, lepszym rozwiązaniem będą hokery drewniane. Zwolennicy prawdziwej wygody powinni postawić na modele z eko skóry.

hokery do kuchni

drewniane hokery

Rodzaje hokerów

Opisaliśmy przed chwilą hokery, biorąc pod uwagę materiał, z którego zostały wykonane. Warto jednak pamiętać, że wybierać możemy także między rozmaitymi modelami. Bardzo wygodne są te z oparciem – jak chociażby zaprezentowany powyżej model z eko skóry. W sprzedaży dostępne są także hokery z podłokietnikami.

hokery z podłokietnikami do kuchni

designerskie hokery z podłokietnikami

Nie można zapominać też o klasycznych barowych stołkach. One również mają swoich zwolenników.

barowy stołek do kuchni

klasyczny barowy stołek

Wymiary się licząc

Chcąc mieć pewność, że barek będzie idealnie sprawdzał się w swojej roli, należy pamiętać o zachowaniu odpowiednich jego wymiarów. Wysokość nie powinna być niższa niż sto dziesięć centymetrów. Przyjmuje się, że na jedną osobę przypada sześćdziesiąt centymetrów szerokości blatu. Przestrzeganie tych zasad sprawi, że korzystanie z barku będzie naprawdę bardzo wygodne.

Na jakie rozwiązania postawić?

Jeżeli wnętrze jest małe, najlepiej zdecydować się na wyspę, która łączy salon z kuchnią. Idealnie sprawdzą się w tym wypadku meble w jasnym kolorze, które sprawią, że wnętrze optycznie będzie wydawało się większe. Aby jednak nie było zbyt nudne, koniecznie trzeba postawić na jakiś kolorowy akcent. Tutaj zaznacza się rola hokerów – te w jaskrawych kolorach będą idealne.

 hokery do kuchni

hokery w jaskrawych kolorach

Taki zabieg sprawi, że z kuchni powieje nutką nowoczesności. Pięknie wygląda wykonany z drewna barek połączony ze ścianami, które pokryto lacobelem. Do tego koniecznie lekkie hokery o metalowej konstrukcji. Całość będzie prezentowała się nadzwyczaj stylowo i bardzo elegancko.

Wyspa w kuchni to naprawdę świetny pomysł. Dzięki niej pomieszczenie kuchenne stanie się bardziej funkcjonalne i nabierze odrobinę nowoczesności. Odpowiednio dobrane hokery sprawią, że będzie również stylowe.