Postaw na minimalizm!

W naszych domach coraz częściej pojawiają się nowoczesne meble. Wybieramy je z wielu powodów, wśród których najważniejsze to estetyka i funkcjonalność. Designerskie stoły czy minimalistyczne szafki są nie tylko atrakcyjne wizualnie, ale także łatwe w użytkowaniu, a brak skomplikowanego wzornictwa ułatwia utrzymanie takich sprzętów w czystości. Minimalizm to wnętrze wygodne i urządzone z klasą.

Kiedy zastanawiamy się, jakie meble do salonu wybrać, aby było nowocześnie i minimalistycznie, warto zaufać swojej intuicji. Tutaj najprostsze rozwiązania są zawsze najlepsze. Głównym meblem w salonie jest oczywiście sofa. Najnowsze trendy nie są łaskawe dla ogromnych, dekoracyjnych i zapadających się z nadmiaru miękkości kanap. Dziś na topie jest elegancja w wydaniu minimalistycznym. Pomysłowa gra kształtów czy ciekawe rozwiązania użytkowe to dodatkowe atuty, na które warto zwrócić uwagę.

minimalistyczna sofa do salonu

minimalistyczna sofa

Stolik kawowy to kolejny niezbędny element dobrze zaplanowanego salonu. Minimalizm niektórych modeli jest wręcz absolutny – projekt to najprostszy stelaż i blat, pozbawiony jakichkolwiek detali. Choć tego typu designerskie meble tradycjonalistom wydają się odpowiednie tylko do postawienia w garażu, każdy nowocześnie myślący projektant wnętrz bez wahania umieści je nie tylko w salonie, ale także w sypialni czy pokoju nastolatka. Stoliki kawowe z metalu i drewna to kwintesencja minimalistycznego stylu, która świetnie pasuje do każdego z tych pomieszczeń.

designerskie meble do salonu

designerskie meble

designerskie stoliki kawowe do salonu

designerskie stoliki kawowe

Współczesne projekty domów często łączą salon z jadalnią, dlatego nowoczesne stoły, w przeciwieństwie do tych tradycyjnych, które zazwyczaj stawiało się w kuchni, pojawiają się w coraz to nowych odsłonach, pasujących do wielu różnych wnętrz. Jeśli zdecydujemy się wyposażyć nasz dom w meble minimalistyczne, najpierw trzeba się zastanowić nad materiałem, z jakiego chcemy, aby był wykonany stół. Dobrym pomysłem jest połączenie dwóch pozornie podobnych, a w istocie zupełnie różnych tworzyw, na przykład szkła i MDF-u. Solidny, trwały i odporny na uszkodzenia materiał w połączeniu z idealnie zrównoważonym designem sprawdzi się świetnie w dowolnym wnętrzu, urządzonym nowocześnie i z klasą. Jasna kolorystyka będzie dzisiejszą, ożywczą odpowiedzią na wieki produkowania stołów brązowych, szarych lub czarnych.

nowoczesne stoły do jadalni

nowoczesne stoły

Ile wart jest wystrój salonu bez odpowiedniego oświetlenia? Jest to niezwykle ważny element każdego wnętrza i warto zadbać, aby dobrze komponował się z całościowym designem pomieszczenia. Minimalistyczne lampy charakteryzuje prostota kształtów i zastosowanie najczęściej jednego materiału. Można zdecydować się na lampę z twardego, solidnego tworzywa lub bardziej delikatnej konstrukcji, na przykład ażurową. Najlepsze wrażenie, niezależnie od kolorystyki całego salonu, robią lampy w wyrazistych, ciemnych barwach – ich wygląd intrygująco kontrastuje ze światłem, które się z nich wydobywa.

minimalistyczne lampy do mieszkania

minimalistyczne lampy

Minimalizm na coraz większą skalę podbija nasze serca oraz wnętrza naszych domów. Możliwości aranżacji, jakie daje prostota i uniwersalność mebli stworzonych w tym stylu, są praktycznie nieograniczone, jednak warto dobrze przemyśleć i zaplanować każdy szczegół, w czym – mamy nadzieję – pomoże nasz blog meblarski.