Pierwsze mieszkanie – jak urządzić?

Pierwsze mieszkanie to ważny krok każdej młodej osoby, zarówno singla, jak i świeżo upieczonego małżeństwa. Jednocześnie to niemałe wyzwanie pod względem wykończenia i aranżacji przestrzeni – powinna być dostosowana do stylu życia oraz gustu jej właścicieli. Projekt wnętrza powinien także uwzględniać potrzeby mieszkańców oraz być estetyczny. Dziś podpowiadamy, jak ładnie urządzić mieszkanie, by było modne i komfortowe.

Jak ładnie urządzić mieszkanie?

Przy wyborze mieszkania młodzi ludzie kierują się swoimi potrzebami, upodobaniami oraz metrażem. Czego innego oczekuje niezależna osoba, a czego innego nowożeńcy; w drugim przypadku należy wziąć pod uwagę zarówno przestrzeń osobistą, jak i wspólną. Jednak bez względu na to, czy pierwsze mieszkanie urządza singiel czy para, aranżacja powinna być dopasowana do stylu życia lokatorów. Jak pomysłowo je urządzić? Doskonale sprawdzą się designerskie meble i nowoczesne krzesła.

Aranżacja pierwszego mieszkania to niezły orzech do zgryzienia, ale jednocześnie może być dać wiele satysfakcji. Wszystko urządza się od zera, począwszy od wyboru koloru ścian do dodatków włącznie – dzięki temu pierwsze mieszkanie będzie osobiste w każdym calu. Można pobudzić swoją kreatywność, odnaleźć w sobie zmysł dekoratora wnętrz i zdecydować się na wyposażenie go na własną rękę; można także zainspirować się gotowymi projektami, które ułatwią wyobrażenie sobie aranżacji we własnym mieszkaniu. W obu przypadkach sprawdzą się designerskie meble – są ponadczasowo eleganckie, a w dodatku doskonale nadają się zarówno do modernistycznych wnętrz, jak i do tych bardziej klasycznych.

Urządzamy pierwsze mieszkanie!

Urządzając pierwsze mieszkanie, warto postawić na klasyki designu, takie jak fotel egg czy kanapa Barcelona. Doskonale wyglądają w każdym wnętrzu, skupiają na sobie uwagę. Będą się efektownie prezentowały nawet w niewielkich pomieszczeniach, mieszkaniach o małym metrażu lub kawalerkach. Nie wymagają wielu dodatków, bo same w sobie są bardzo efektownym akcentem w pomieszczeniu.

nowoczesny fotel do salonu

designerski fotel

W zależności od tego, czy salon połączony jest z kuchnią, czy też znajduje się w nim wyspa, w pierwszej kolejności należy zastanowić się nad stołem. W większych mieszkaniach doskonale będzie wyglądał zestaw Jerry – to wyjątkowa propozycja dla tych, którzy cenią wygodę, ergonomię i świetny wygląd. Jeśli dobierze się do niego nowoczesne krzesła z tej samej serii, stworzą bardzo efektowną aranżację mieszkania.

designerskie krzesła do salonu

nowoczesne krzesła

W przypadku mniejszych, bardzo nowoczesnych kuchni można wybrać designerski i niezwykle efektowny stół Angoli. Dzięki niemu można poczuć się jak w wyjątkowej, bardzo oryginalnej restauracji! Taka aranżacja wymaga precyzyjnie dobranych krzeseł; warto więc wybrać modele metalowe lub drewniane.

nowoczesne meble do jadalni

designerski stół

Proste, kubistyczne meble dodają wnętrzu lekkości i eksponują jego detale – intrygują swoją formą i ergonomią użytkowania. Pierwsze mieszkanie powinno być przede wszystkim praktyczne i estetyczne; ma zachęcać do tego, by przyjemnie spędzać w nim czas. Wybierając designerskie meble i nowoczesne krzesła, z pewnością tak będzie!