Najmodniejsze taborety w Twoim domu!

Niegdyś były zwykłymi zydlami, na których można było przysiąść w trakcie długiego dnia pracy. Dziś taborety zyskują zupełnie nowe oblicze – wraz z modą na nowoczesne meble i skandynawski design wracają do łask i przyjmują postać designerskich gadżetów. Oto najmodniejsze taborety, które każdy chciałby mieć w swoim salonie!

Skąd taka popularność taboretów i stołków? Ich początkowa rola była niezbyt znacząca – w domach służyły one głównie za podpórki, krzesła do przedpokoju czy miejsce, w którym przed wyjściem kładziono torbę. Stołki znajdowały również zastosowanie w domowych warsztatach (pełniły funkcję zydla lub miejsca, w którym można było na chwilę spocząć); wraz z popularnością mieszkań zmieniła się jednak ich funkcja. Taborety zaczęły się wydłużać ku górze i przypominać bardziej stołki barowe czy hokery – na początku lat 90. ogromnym zainteresowaniem cieszyło się wyposażenie kuchni w lady przypominające te w kawiarniach. Dziś ta moda powoli wraca, a wraz z nią designerskie meble do salonu czy pokoju dziennego. Jak wkomponować je w aranżację tych pomieszczeń?

Designerskie meble do domu

Trzeba przyznać jedno: designerskie meble mają swój nieodparty urok! Sprawiają, że każde wnętrze zyskuje niepowtarzalny klimat, a przestrzeń zyskuje lekkości. W czym tkwi ich sukces? To przede wszystkim połączenie funkcjonalności i stylowego wyglądu – ogromną popularnością cieszą się nowoczesne krzesła takie jak fotele Jajo w tkaninie, krzesła Eiffel Wood inspirowane DAW czy też krzesła Jerry. Nie inaczej jest w przypadku designerskich stołków, które doskonale pasują do każdego wnętrza i uzupełniają je. Jakie modele warto mieć w swoim salonie lub pokoju dziennym?

Jednym z najchętniej wybieranych modeli nowoczesnych mebli jest stołek Eiffel. Stanowi on doskonałe uzupełnienie kolekcji krzeseł i stołów z tej samej linii i doskonale prezentuje się w każdym domu lub mieszkaniu. Lekki, niezwykle stylowy i wytrzymały, od lat cieszy się niesłabnącą popularnością wśród fanów projektowania z najwyższej półki!

nowoczesne stołki

designerskie meble

Nowoczesne krzesła w Twoim domu

Czy designerski stołek może być wykonany z metalu, a jednocześnie wyglądać elegancko i stylowo? Ależ oczywiście – najlepszym przykładem jest model Paris! Został on wykonany z pomalowanego specjalną techniką materiału, dzięki czemu prezentuje się nadzwyczaj interesująco. Ten taboret jest kwintesencją minimalistycznego designu i funkcjonalności: wysoko umieszczone siedzisko, cztery stabilne nóżki oraz lakierowanie metodą proszkową sprawia, że koło tego mebla nie można przejść obojętnie. Każdy chce go mieć w swoim salonie!

designerskie stołki

nowoczesne krzesła

A może wielofunkcyjny mebel, który może jednocześnie służyć i za stołek, i za stolik do kawy? Wybierz stołek Zi Zi inspirowany Zig Zag – jego subtelna sylwetka i (wbrew pozorom!) niezwykle stabilna konstrukcja sprawiają, że designerskie krzesła wchodzą na zupełnie nowy poziom. Ten model doskonale wygląda zarówno w salonie, jak i w ogrodzie, kawiarni czy pokoju dziennym.

stoliki kawowe do mieszkania

nowoczesne stoliki