Metal w aranżacjach wnętrz

Metal to materiał, który cieszy się duża popularnością, w szczególności podczas aranżowania wnętrz utrzymanych w stylistyce industrialnej, nowoczesnej czy minimalistycznej. Chłodny, stonowany charakter metalu przyciąga uwagę we wnętrzu i pozwala na budowanie ciekawych połączeń. Może stanowić główne tworzywo, z którego zostały wykonane designerskie meble lub stanowić element dopełniający konstrukcję. Przekonaj się sam, w jaki ciekawy sposób projektanci wykorzystują ten materiał w projektach sof, krzeseł, stołów, foteli czy innych elementów wnętrza.

Metalowe meble – świetna alternatywa dla tradycyjnych rozwiązań

Metal ma nie tylko zastosowanie estetyczne, dające wrażenie sterylności, ale również praktyczne, gdyż dzięki niemu możesz tworzyć meble o ciekawym wzornictwie. Przykładami takich designerskich mebli są krzesła King Home Tower Gold Metal lub Quadre Mesh. Pierwszy model został wykonany ze stali i barwiony na złoto – to połączenie sprawdzi się w nieco awangardowych wnętrzach, w których przewodzi stylistyka glamour. Drugi z produktów znajdzie zastosowanie w nowoczesnej kuchni i jadalni, w szczególności z białym wystrojem. Quadre Mesh może być również zestawiony z drewnianym stołem.

krzesła do mieszkania

metalowe krzesła

Metal jest też często wykorzystywany w dodatkach do wnętrz takich jak misy, wazy, donice, lustra czy lampy. Ciekawym rozwiązaniem jest zestawienie lustra z metalową konsolą Scarro Undra. Jej wyjątkowa stylistyka, wyraźne, zdecydowane linie i blat ze szkła hartowanego sprawiają, że ten designerski mebel przyciąga uwagę każdego. Umieszczając tę konsolę w holu, będziesz mógł zrobić znakomite, pierwsze wrażenie.

designerskie meble do salonu

designerskie meble

Metalowe wykończenia – wyjątkowe połączenie różnorodnych materiałów

Projektanci mebli łączą metal z różnymi materiałami takimi jak drewno czy tworzywa sztuczne, uzyskując znakomite rezultaty. Korzystając z tych sprawdzonych metod, możesz czerpać z różnych styli – przykładem jest biurko Brandani Basic łączące nowoczesność i vintage. Specjalnie zaprojektowane, metalowe nogi sprawiają, że drewniany blat i szuflady wydają się niemal zawieszone w powietrzu. Seria Basic obejmuje także stolik, szafkę pod telewizor, ławę i konsolę.

biurko do salonu

nowoczesne biurko

Designerska, skórzana sofa Quadre Grand również wykorzystuje metalowe elementy, w postaci nóg i specjalnej ramy. Rozwiązanie to spełnia podobną rolę jak w serii produktów Brandani Basic – metalowe akcenty potęgują wrażenie lekkości, a dodatkowo wprowadzają nowoczesny styl. Surowość kanapy będzie świetnie pasować do industrialnych, minimalistycznych wnętrz. Możesz przed nią rozłożyć dywan z długim włosiem, w celu wprowadzenia miękkich akcentów, co umożliwi stonowanie jej chłodnego charakteru.

Wyjątkowe połączenie stanowi metal i szkło. Signal Agis to nowoczesny stół wykorzystujący te materiały. Interesująca, wyróżniająca się stylistyka sprawia, że mebel ten sam w sobie stanowi ozdobę wnętrza. Dodatkowym atutem są nieduże gabaryty, dzięki czemu możesz wykorzystać go w mniejszych pomieszczeniach. Jego stylistyka będzie współgrać z konstrukcją zamkniętego tarasu.

designerskie stoliki