Meble w stylu angielskim jako meble inspirowane

Każde wnętrze powinno się urządzić w ściśle określonym stylu. Tylko wówczas może ono być spójną całością, która będzie naprawdę dobrze się prezentować. Należy pamiętać o wyborze nie tylko koloru ścian, ale również mebli. Od kilku sezonów wielką popularnością cieszą się meble w stylu angielskim i meble inspirowane.

Meble w stylu angielskim – cechy charakterystyczne

Wiele osób sądzi, że meble w stylu angielskim to meble, których design nie ma nic wspólnego z nowoczesnością. Tymczasem okazuje się, że dzisiaj wielu znanych producentów oferuje meble w stylu angielskim, które jako meble inspirowane idealnie wpisują się w gusta osób ceniących nowoczesność i innowacyjne rozwiązania. Do cech charakterystycznych mebli inspirowanych zalicza się przede wszystkim solidność wykonania. W efekcie są to piękne meble pełne niepowtarzalnego charakteru. Meble w stylu angielskim podzielić można na dwie grupy. Są to albo meble o wyjątkowo mocnej i masywnej formie, albo takie, które zachwycają swoją miękką linią. W związku z tym salon urządzony meblami inspirowanymi powinien składać się z komód wykonanych z ciemnego drewna oraz takich samych stołów, stolików kawowych, witryn czy biblioteczek na książki.

stolik do salonu

designerski stolik

Meble takie, jak sofy, fotele oraz pufy muszą przykuwać uwagę miękką tapicerką o grubym splocie. Nie bez znaczenia jest w tym wypadku wzór: styl angielski to motywy kwiatowe. Prym wiodą oczywiście róże. Dzięki nim do wnętrza wnoszone jest ciepło. Staje się ono bardziej przytulne.

Meble inspirowane – wykonanie

Stylowe meble angielskie wykonywane są z drewna. Materiał ten jest podstawą, jeśli chcemy stworzyć pomieszczenie w tym pełnym uroku stylu. Zastosowanie drewna sprawia, że meble inspirowane są trwałe, solidne i naprawdę dobrze się prezentują. Daje ono jednak również efekt masywności: meble wydają się być naprawdę bardzo ciężkie. To właśnie dlatego styl angielski nie może obyć się bez jasnych poduch, narzut i firan. Typowa angielska kanapa wykonana jest z kremowego materiału obiciowego, który wnosi do pomieszczenia mnóstwo światła.

Wnętrze w stylu angielskim – bibeloty

Nawet najlepiej dobrane meble w stylu angielskim nie stworzą same stylu angielskiego. Aby salon czy inne pomieszczenie domu miało charakter angielski, nie można zapomnieć o licznych bibelotach, które w tradycyjnych angielskich wnętrzach zajmują naprawdę istotne miejsce. Anglicy kochają rozmaite figurki ceramiczne, serwetki robione na szydełku czy ozdobne poduchy. Chcąc więc wyczarować wnętrze w stylu angielskim, nie wystarczy postawić na piękne meble. Same meble inspirowane również nie wystarczą. Konieczne są odpowiednio dodatki dopasowane klimatem do tego, co chcemy uzyskać.

Meble inspirowane to dzisiaj nie tylko zadziwiające formą meble wykonane. To również meble nawiązujące do prawdziwej klasyki. Zaliczyć można do nich bez wątpienia meble w stylu angielskim, które zasługują na uwagę. Trudno szukać drugich tak pięknych mebli, które mają prawdziwą duszę. Meble w stylu angielskim idealnie spełniają to zadanie.