Loft – nowe spojrzenie na przestrzeń

Lofty cieszą się coraz większą popularnością wśród Polaków, o czym świadczą propozycje udostępniane przez współczesnych deweloperów. Tego typu mieszkania wyróżniają się przestronnością, która idzie w parze ze znaczną wysokością sufitów oraz dość minimalistycznie urządzonymi wnętrzami. Jeśli ktoś marzy właśnie o takiej przestrzeni, koniecznie powinien wybrać dla siebie meble o nieco surowym charakterze. Dzięki stylowym krzesłom, stołom czy kanapom uda nam się stworzyć niepowtarzalny klimat naszego loftu. W salonach meblowych czeka na nas szeroki wybór takiego asortymentu.

Jakie meble pasują do loftów?

Amatorzy loftów powinni zdecydować się na meble idealnie dopasowane do surowych pomieszczeń. Antyki czy klasyczne modele raczej nie będą odpowiednią propozycją w tym kontekście. Doskonałym wyborem okażą się natomiast krzesła z tworzywa, które wpisują się w nowoczesne trendy.

nowoczesne krzesła do loftów

nowoczesne krzesło

Warto także zdecydować się na odrobinę oryginalności, w czym pomogą nam designerskie stoliki na kawę. Pod lupę należy wziąć przede wszystkim meble wykonane na bazie aluminium, które pozwoli na uzyskanie minimalistycznego charakteru.

 designerskie stoliki kawowe do loftów

designerskie stoliki kawowe

Oprócz tego tworzywa, warto sięgać po meble stworzone na bazie szkła lub modele z papierowymi dodatkami. Nowoczesne krzesła z metalu mogą mieć formę praktycznych hokerów, gwarantując komfort w użytkowaniu. Najczęściej tworzywo jest malowane na różne kolory, dzięki czemu można dopasować meble do swoich preferencji.

nowoczesne krzesła z metalu do loftów

nowoczesne krzesła z metalu

Należy jednak zaznaczyć, że w stylowych loftach rządzi naturalna kolorystyka. Najlepszym wyborem okażą się sprzęty w odcieniach:

  • szarości
  • bieli
  • czerni
  • beżu
  • brązu

A co z oświetleniem?

Lofty same w sobie są przestrzeniami, w których nie brakuje światła – głównie tego naturalnego. Jest to spowodowane dużymi okami, które jednocześnie wpływają na optyczne powiększenie danego pomieszczenia. Jeśli zaś chodzi o lampy, strzałem w dziesiątkę okaże się minimalistyczne oświetlenie.

nowoczesne lampy wiszące do loftów

nowoczesne lampy wiszące

Tak jak w przypadku mebli, również tutaj najlepiej zdecydować się na modele wyprodukowane z metalu, który zapewni im nieco industrialny charakter. Ważne jest, aby nie ograniczać się wyłącznie do górnego oświetlenia. Designerskie lampy w formie kinkietów staną się dodatkowym źródłem światła, idealnie dopasowanym do przestrzeni loftu. Poszczególne modele lamp powinny być przede wszystkim oszczędne w formie. Istotna jest także ich kolorystyka – w oświetleniu również rządzi zasada naturalnych odcieni. Warto zaznaczyć, że wybór lamp jest nie mniej istotny od wyboru mebli, ponieważ odpowiednio dobrane oświetlenia wpływa na klimat każdego pomieszczenia.

nowoczesne kinkiety do loftów

nowoczesne kinkiety

Lofty gwarantują nieograniczone pole możliwości pod względem aranżacji, udostępniając nam wolną przestrzeń. Warto jednak pamiętać o tym, aby za pomocą umeblowania czy oświetlenia podkreślić specyficzny charakter tego typu nieruchomości. Naszą uwagę powinny przykuć przede wszystkim nowoczesne sprzęty, często utrzymane w surowym designie. Musimy zadbać także o to, aby przygotowana przez nas aranżacja odpowiadała naszym indywidualnym preferencjom.