Leżaki do ogrodu

Czy istnieje lepszy sposób na relaks po ciężkim dniu, niż chwila spędzona w przydomowym ogrodzie? Wiosną i latem to wyjątkowy sposób na wyluzowanie się, sięgnięcie po ulubioną lekturę lub drzemkę. A może grillowe spotkanie w gronie znajomych? To doskonały pomysł na weekend – zarówno do wypoczynku, jak i do zorganizowania imprezy przydatne będą leżaki do ogrodu. Jakie modele wybrać, by były funkcjonalne, a przy tym wygodne? Mamy dla Was kilka podpowiedzi!

Meble do ogrodu. Jakie wybrać?

Poszukiwanie mebli do ogrodu może być dość wymagającym zadaniem. Często zdarza się, że fotele lub leżanki są bardzo ładne, ale niestety nie do końca funkcjonalne. Podczas wyboru wyposażenia do ogrodu należy pamiętać o tym, że muszą być one wytrzymałe na działanie różnych warunków atmosferycznych: intensywnego słońca, deszczu, wiatru, a nawet opadów gradu. Ważny jest przede wszystkim materiał, z którego został wykonany mebel – najbardziej wytrzymałe i funkcjonalne są drewno, rattan i technorattan. Leżaki mogą być zbudowane z jednego lub wielu materiałów; ważne jest, by były wytrzymałe, ale i wygodne. Choć mogłoby się wydawać, że te te dwie cechy nie są ze sobą związane, tworzywo znacznie wpływa na komfort użytkowania!

Drewniane leżaki do ogrodu są jednymi z najpopularniejszych ze względu na dobre profilowanie oraz estetykę wykonania, ale jednocześnie mogą być bardzo ciężkie. Leżaki z technorattanu to wygodne, lekkie, wytrzymałe i odporne na promieniowanie UV; nadają się do wielu typów ogrodów. Leżaki z tworzywa sztucznego są z kolei tanie i łatwe w konserwacji, ale za to nie do końca wygodne i mało estetyczne. A leżaki metalowe lub aluminiowe? Z tych materiałów zazwyczaj są wykonane jedynie stelaże, a „obicie” pokryte jest materiałem. Ze wszystkich tych rodzajów najlepiej sprawdzą się leżaki z rattanu lub technorattanu – takie też meble znajdziecie w naszej ofercie!

leżaki z technorattanu

leżaki do ogrodu

Leżaki ogrodowe – jakie powinny być?

Meble ogrodowe muszą zapewniać wysoki komfort użytkowania. Sprzęt powinien być funkcjonalny, wygodny i estetyczny – liczą się także elementy konstrukcyjne, takie jak kąt nachylenia oraz jego regulacja oparcia czy podłokietniki. Można na nich oprzeć ręce i ramiona, a w dodatku ułatwić wstawanie z leżaka i jego przenoszenie w dowolne miejsce w ogrodzie. Niektóre leżaki posiadają także podnóżki: to często spotykane rozwiązania dla mebli w wersji siedzącej. Zwiększają one komfort i rozluźnienie dolnych partii ciała; szczególnie dobrze sprawdzą się w przypadku małych powierzchni.

stylowe meble do ogrodu

meble ogrodowe

Stylowe meble do ogrodu

Stabilne, eleganckie, a jednocześnie wygodne meble do ogrodu są jego ozdobą. Podczas poszukiwań leżaka idealnego należy wybrać taki model, który będzie i estetyczny, i wytrzymały. Bardzo dobrze sprawdzi się leżanka Bella – choć wydaje się być prosta i bardzo minimalistyczna, pasuje do każdego ogrodu. Można położyć się na niej na płasko lub podnieść oparcie i wygodnie czytać książkę lub rozmawiać z przyjaciółmi.

stylowe meble ogrodowe

meble do ogrodu