Jak zapewnić komfort pracy w biurze?

Wygoda w miejscu pracy to podstawa. Odpowiednia postawa, komfortowy fotel oraz dużo miejsca na biurku są konieczne, by wykonywanie obowiązków zawodowych było przyjemne i zdrowe dla kręgosłupa. Każdy szef powinien zadbać o optymalne warunki dla swoich pracowników: biuro powinno być nie tylko ładnie zaprojektowane, ale przede wszystkim komfortowe! Oto kilka wskazówek, jak zapewnić wygodę w miejscu pracy.

Ile czasu dziennie spędzamy w biurze? Według statystyk, Polacy pracują średnio od 6 do 10 godzin, przeważnie przy komputerze. Najczęściej na niewygodnych, niedopasowanych do swoich potrzeb fotelach – długotrwałe siedzenie w jednej pozycji skutkuje bólami kręgosłupa, przykurczami oraz innymi wadami postawy. Zaleca się, by w ciągu dnia pracy robić regularne przerwy, zrelaksować się i dać sobie odpocząć, jednak niewiele osób stosuje się do tych wskazówek. Czy mimo wszystko można zapewnić sobie komfort w pracy za biurkiem? Z odpowiednio dobranym krzesłem to możliwe – idealnym rozwiązaniem są nowoczesne fotele biurowe!

Jak wybrać fotel do biura?

Obowiązkiem każdego szefa jest zagwarantowanie swoim pracownikom optymalnych warunków do wykonywania czynności zawodowych. Dbanie o komfort ich pracy to nie tylko estetyczne wyposażenie biura, ale i zapewnienie zatrudnionym w firmie wygodnego stanowiska.

Wygodne krzesło jest niezbędnym elementem każdej pracy biurowej, a kondycja kręgosłupa zależy właśnie od niego – jeżeli siedzi się na komfortowym, dopasowanym fotelu, będzie on w dobrym stanie. Jeśli zaś niewygodne siedzisko i zła postawa powodują bóle kręgosłupa lub skurcze, najwyższa pora je zmienić! Dobry fotel biurowy to taki, który odpowiada potrzebom i sprawia, że mimo całego dnia spędzonego w pozycji siedzącej pracownik się dobrze. Jakie cechy powinien mieć optymalny fotel do biura?

Nowoczesne fotele biurowe. Jakie powinny być?

Po pierwsze, powinien on mieć funkcję regulowanej wysokości oparcia. Inne parametry będą odpowiadały osobie niewysokiej, inne zaś pracownikowi o wysokim wzroście. Równie ważny jest poziom odchylenia do tyłu – podczas wykonywania pracy przy biurku potrzebna jest chwila na relaks. Komfortową pracę zapewni fotel Ener: posiada mechanizm TILT oraz wyróżnia się wygodą.  Odpowiednie dla kręgosłupa warunki gwarantują wyprofilowane siedzisko i oparcie.

wygodne fotele do biura

nowoczesne fotele

nowoczesne fotele do biura

wygodne fotele biurowe

Po drugie, nowoczesne fotele biurowe są ergonomiczne i umożliwiają szybki dostęp do wszystkich urządzeń biurowych, np. drukarki, faksu, kserokopiarki czy niszczarki. Podczas pracy za biurkiem pojawi się konieczność sięgnięcia po teczki, foldery lub segregatory – dobrze dobrany fotel to taki, który jest ruchomy i może się obracać we wszystkie strony dzięki kółkom. Krzesło V Management spełnia ten warunek, a w dodatku posiada wysokie, wygodne siedzisko. Dzięki niemu można zarówno szybko sięgnąć po dokumenty, jak i skonsultować się ze współpracownikami.

Po trzecie, zdrowie jest najważniejsze! Fotele biurowe powinny zapewniać komfort podczas długiego dnia spędzonego w biurze, więc podczas pracy warto zadbać o rozluźnienie pleców. Fotel Segre jest gwarancją zdrowego kręgosłupa: jego oparcie wykonane jest z siatki materiałowej, a wszyte poduszki z miękkiej eko-skóry zapewniają wygodę każdego dnia. Nowoczesne fotele biurowe są nie tylko piękne, ale przede wszystkim dbają o zdrowie swoich użytkowników!

designerskie fotele biurowe

designerskie fotele