Jak wybrać meble do ogrodu, by służyły przez lata?

Wprawdzie do lata jeszcze parę miesięcy, ale już dzisiaj warto zacząć myśleć o meblach ogrodowych. Ogród to miejsce, w którym bardzo chętnie wypoczywamy i spędzamy czas. Aby jednak stał się miejscem praktycznym, musimy umieścić w nim dobrej jakości meble ogrodowe. Ich wybór jest naprawdę ogromny. Różnią się ceną, kolorem, kształtem, materiałem, z którego zostały wykonane. Pojawia się więc pytanie: jak wybrać meble ogrodowe, aby służyły one przez lata?

Meble ogrodowe muszą być nie tylko trwałe, ale również ładne. Nowoczesne krzesła w ogrodzie podkreślą jego wygląd, sprawiają, że nabierze on jeszcze większej magii. Na szczęście dzisiaj znaleźć można piękne meble ogrodowe, które jednocześnie są naprawdę trwałe.

Z jakiego materiału powinny być wykonane meble ogrodowe?

Wybierając meble ogrodowe, należy pamiętać, że będą one narażone na szereg niekorzystnych czynników atmosferycznych. Zalicza się do nich wiatr, deszcz oraz promieniowanie UV, czyli po prostu promienie słoneczne. Niektórzy decydują się na pozostawienie swoich mebli na dworze także na czas zimy. Wówczas są one narażone także na śnieg oraz niskie temperatury. Dostępne obecnie w sprzedaży meble ogrodowe produkowane są z:

  • drewna;
  • metalu;
  • wikliny;
  • technorattanu;
  • plastyku.
meble do ogrodu

designerskie meble ogrodowe

Drewno jest materiałem, który większości z nas nierozerwalnie kojarzy się z ogrodem. Prezentuje się naturalnie i pięknie. Trzeba jednak pamiętać, że w większości designerskie krzesła drewniane i stoły drewniane wymagają odpowiedniego traktowania. Muszą być regularnie impregnowane. W przeciwnym razie dość szybko zaczną nasiąkać wodą.

Wiklina jest naturalna – podobnie jak drewno – może wyglądać naprawdę dobrze. Niestety, nasiąka wodą, tracąc przy tym swój idealny wygląd. Dlatego decydując się na jej obecność w ogrodzie, należy pamiętać o wnoszeniu mebli pod dach wówczas, kiedy pada deszcz.

Technorattan wydaje się być materiałem idealnym. Produkuje się z niego zarówno pojedyncze meble, jak i całe zestawy. Jest odporny na czynniki atmosferyczne, nie odkształca się, do tego wygląda naprawdę naturalnie.

krzesła i stoły do ogrodu

nowoczesne meble ogrodowe

Nowoczesne krzesła z tworzywa

Trwałe meble ogrodowe muszą być solidnie wykonane. Podczas zakupów należy zwrócić uwagę na to, czy wszystko jest solidnie wykończone. Jeżeli dostrzeżemy jakieś zadziory lub elementy sprawiające wrażenie niedopasowania do reszty, rozsądniej jest zdecydować się na inny model. Należy spodziewać się, że takie dobrze wybrane meble nowoczesne krzesła nie stracą swojego wyglądu.

Styl

Wprawdzie styl mebli niekoniecznie przekłada się na ich trwałość, ale podczas zakupów zawsze warto kierować się także tym, jak wyglądają nasze meble. Ich styl musi być zawsze dopasowany do charakteru ogrodu. W ogrodzie typowo wiejskim raczej nie sprawdzą się nowoczesne krzesła z tworzywa. Będą natomiast idealne wówczas, kiedy ogród zachwyca nowoczesnym designem.

Zakup trwałych mebli ogrodowych nie jest sprawą prostą. Na szczęście dzisiaj producenci dają nam naprawdę ogromny wybór.

krzesła do ogrodu

nowoczesne krzesła ogrodowe