Jak urządzić sypialnię w minimalistycznym stylu?

Sypialnia to miejsce naszego odpoczynku, które powinno zapewnić nam sto procent wygody i poczucia bezpieczeństwa. Jak się okazuje, w tym względzie wiele zależy od odpowiedniego umeblowania. Doskonałym pomysłem jest urządzenie sypialni w minimalistycznym stylu, korzystając z najnowszych trendów. Jeśli zdecydujemy się na nowoczesne meble w minimalistycznej odsłonie, na pewno szybko odkryjemy główne zalety takiego rozwiązania. Jest to znakomity pomysł dla osób, które nie przepadają za chaotycznymi aranżacjami.

Łóżka w minimalistycznej odsłonie

Co odgrywa najważniejszą rolę w naszych sypialniach? Oczywiście łóżko, które powinno zapewnić nam jak najwyższy komfort. Obecnie w salonach meblowych czekają na nas designerskie meble w minimalistycznej odsłonie, doskonale sprawdzające się w wielu wnętrzach.

minimalistyczne łóżka do sypialni

designerskie łóżko

Proste łóżko na bazie drewna, bez oparć czy dodatkowych zdobień, to strzał w dziesiątkę w nowoczesnych aranżacjach. Specyficzna konstrukcja tego typu mebli sprawia, że każdy użytkownik może poczuć się na nich swobodnie.

łóżko do sypialni

minimalistyczne łóżko

Minimalistyczne łóżko może także posiadać dodatkowe oparcie nad głowami, o które można oprzeć się na przykład podczas czytania czy rozwiązywania krzyżówek. Tutaj również w roli konstrukcji występuje wytrzymałe drewno – oczywiście dostępne w różnych odsłonach kolorystycznych.

Jakie meble sprawdzą się w minimalistycznej aranżacji?

W minimalizmie główną rolę odgrywa czerń oraz biel, dlatego warto zaaranżować sypialnię z pomocą tych klasycznych kolorów. Jeśli chodzi o oświetlenie, doskonałym wyborem będą designerskie lampy, na przykład w skandynawskim stylu. Warto skusić się na lampę z ażurowym kloszem utrzymanym w czarnym kolorze.

nowoczesne lampy

designerskie lampy

Nie można również zapominać o dodatkowych meblach czy elementach dekoracyjnych – oczywiście odpowiednio oszczędnych w formie. Przy łóżku najlepiej postawić nieduży, boczny stoliczek o prostokątnym blacie.

minimalistyczny stolik do salonu

nowoczesny stolik

Można na nim położyć najpotrzebniejsze przedmioty, do których zapewnimy sobie łatwy dostęp. To niewątpliwie idealna propozycja dla wszystkich amatorów nocnego czytania. Boczne stoliczki są dostępne w różnych formach i kolorach – najlepiej wybrać meble dopasowane do stylistyki łóżka. Ważne jest także, aby kierować się funkcjonalnością, decydując się na sprzęty idealnie dostosowane do specyfiki sypialni. Minimalizm wyklucza obecność zbędnych mebli i dodatków, które tylko niepotrzebnie wypełnią przestrzeń danego pomieszczenia. Nie musimy decydować się wyłącznie na wspomnianą czerń i biel – w minimalizmie doskonale odnajdują się także metaliczne odcienie, dlatego stalowe czy chromowane elementy będą dobrym wyborem.

Urządzenie sypialni w minimalistycznym stylu nie jest trudnym zadaniem, jeśli tylko będziemy pamiętać o podstawowych zasadach, jakimi rządzą się tego typu aranżacje. W przypadku kolorystyki, główną rolę powinna odgrywać czerń oraz biel. Jeśli zaś chodzi o design, należy zdecydować się na umeblowanie w oszczędnej formie, na przykład o geometrycznych kształtach. Warto także zwrócić uwagę na sprzęty utrzymane w skandynawskim stylu.