Funkcjonalne stoliki do salonu

W każdym salonie muszą znaleźć się określone rodzaje mebli. Wśród nich znajduje się stolik. Przy nim wypijemy kawę, na nim ustawimy pyszne ciasteczka czy wazon z kwiatami. Jak wybrać dobry stolik do salonu? Na jakie modele postawić? Czym kierować się przy wyborze?

Na co zwracać uwagę?

Wybierając stolik do salonu, pamiętaj o tym, że musi on pasować do aranżacji całego pomieszczenia. Powinien dobrze komponować się z pozostałymi sprzętami, które zdecydowaliśmy się w nim umieścić. Niezwykle istotny jest styl zestawu wypoczynkowego, z którym przecież stolik będzie występował razem. Dzisiaj producenci mebli oferują nam mnóstwo rozwiązań, które potrafią zaskakiwać. Wielość wzorów, kolorów i kształtów sprawia, że naprawdę łatwo się pogubić. Niezależnie od tego, na jaki styl postawisz musisz pamiętać, że stolik nigdy nie może wyglądać tak, jakby znalazł się w salonie przypadkowo.

Jeżeli chcesz mieć stolik funkcjonalny, musisz pamiętać, że cecha ta nie zawsze łączona jest przez projektantów z estetyką. Wystarczy jednak się postarać, aby znaleźć stolik funkcjonalny i ładny. Wśród wielu cech, które warunkują użyteczność stolika, znajduje się jego rozmiar. Dobrze dobrany stolik jest niższy od kanapy, a jednocześnie od niej węższy. Jeśli jednak będzie zbyt niski, korzystanie z niego będzie bardzo niewygodne. Za wysoki sprawi, że komfort siedzenia na kanapie zostanie zburzony.

Stabilność

Dobry, funkcjonalny stolik do salonu musi być stabilny. Chybotanie się na boki wiąże się z ryzykiem rozlewania kawy czy herbaty lub rozsypywania ciasta. Z pewnością żadnemu właścicielowi salonu nie chodzi o taki efekt. W przypadku dzieci warto kupić stolik, który nie ma kantów. Najbardziej funkcjonalny okaże się więc ten okrągły.

stolik do salonu

funkcjonalny stolik

Jaki blat?

Obecnie za najbardziej funkcjonalne uważa się stoliki ze szklanym blatem. Wszelkie zabrudzenia czy plamy bardzo łatwo jest bowiem ze szkła usunąć. Jednocześnie trzeba pamiętać, że ten rodzaj materiału nie wybacza niedokładnego sprzątania. Na jego powierzchni będzie bardzo dobrze widać wszystkie najmniejsze nawet smugi.

stoliki do salonu

stolik ze szklanym blatem

Ciekawą propozycją są również stoliki z blatem drewnianym. Wprawdzie tutaj utrzymanie w czystości jest nieco trudniejsze – wymaga chociażby stosowania specjalnych preparatów – ale po odpowiedniej impregnacji stolik będzie służył wiele długich lat.

stoliki do salonu

stolik z blatem drewnianym

Wielofunkcyjność

Niezwykle interesujące są modele wielofunkcyjne. Wystarczy kilka prostych ruchów, aby ze stolika wyczarować wygodne krzesło. Wprawdzie takie stoliki nadal dość ciężko kupić, ale przy odrobinie wysiłku nie jest to niemożliwe.

Do małych pomieszczeń

Bardzo funkcjonalne są te modele, które można rozłożyć wtedy, kiedy mamy więcej gości. Wysuwanie dodatkowego blatu to zawsze większy komfort. Jednocześnie na co dzień taki stolik nie zajmuje niepotrzebnie miejsca w salonie.

stoliki do salonu

rozkładany stolik

Wybór funkcjonalnego stolika do salonu to konieczność uwzględnienia szeregu elementów. Pamiętając o nich, można zwiększyć swoje szanse na kupno mebla idealnego.