Dlaczego meble drewniane są tak popularne?

Drewno jest materiałem chętnie wykorzystywanym od lat. Nie tylko buduje się z niego domy, ale również produkuje meble. Stoły drewniane, łóżka czy szafy zrobione z drewna to meble, które bardzo często umieszczamy w naszych mieszkaniach. Pojawia się jednak pytanie, co sprawia, że drewno w produkcji mebli cieszy się tak wielką popularnością.

Drewno nie jest materiałem nowym. Znane jest od wieków i od wieków jest także powszechnie stosowane. Wprawdzie zmieniły się nieco metody jego obróbki, ale nadal jest materiałem wykorzystywanym bardzo chętnie. Posiada wiele zalet i to właśnie one sprawiają, że meble drewniane cieszą się tak wielką popularnością.

Trwałość

Drewno to materiał ,który cechuje się wielką trwałością. Wystarczy tylko odpowiednio o niego zadbać, aby przez długie lata nie traciło nic ze swojego idealnego wyglądu. Surowe drewno zawsze wymaga impregnacji. Wystarczą jednak rozmaite lakiery bądź oleje, aby było ono odporne na wilgoć, działanie grzybów i bakterii, a także korniki. Meble drewniane wykonane porządnie i zgodnie z regułami sztuki potrafią przetrwać lata. Z pewnością każdy z nas widział u swoich dziadków starą jeszcze przedwojenną szafę, która jeszcze całkiem nieźle się trzyma.

Idealny wygląd

Drewno to materiał, który prezentuje się idealnie. Świetnie wpasowuje się w każdy wystrój i współgra z każdym stylem aranżacji wnętrz. Drewno to nie tylko styl rustykalny. Sięgnąć mogą po nie właściciele mieszkań urządzonych także naprawdę nowocześnie. Jest to materiał uniwersalny, który pięknie komponuje się z coraz częściej obecnym w naszych mieszkaniach metalem. Bez trudu dopasować można go do każdego pomieszczenia. Sprawdza się w kuchni, salonie, sypialni, przedpokoju. Odkrycie drewna egzotycznego i rozpoczęcie produkcji mebli również z niego sprawiło, że drewno można dzisiaj wykorzystywać również w łazience, gdzie wilgotność powietrza jest sporo wyższa niż w pozostałych pomieszczeniach domu. Drewno to jest odporne na wodę, nie odkształca się po jej wpływem i nie traci swojego idealnego wyglądu.

Wielki wybór kolorów i wzorów

Meble drewniane produkuje się z różnych gatunków drewna. Różnią się one między sobą kolorem oraz układem słojów, który widać na powierzchni. Dzięki temu w sprzedaży dostępne są meble drewniane prezentujące się naprawdę różnie. Postawić można na te jasne, ciemne czy takie, których barwa jest pośrednia. Miłośnicy natury z pewnością będą usatysfakcjonowani meblami naturalnymi, na powierzchni których bardzo wyraźnie rysują się słoje. Tak szeroki wybór sprawia, że nie ma najmniejszych nawet trudności z dopasowaniem mebli do wnętrza.

Drewno jest materiałem uniwersalnym i mającym naprawdę szereg zastosowań. Drewniane łóżka, stoły, szafy cz stoliki kawowe to naprawdę doskonały zakup, który służył będzie nam przez lata. Meble z drewna umieszczać można w każdym pomieszczeniu, zyskując tym samym piękny i naturalny efekt. Myli się ten, kto sądzi, że po meble drewniane można sięgać tylko wówczas, kiedy naszym celem jest rustykalny wystrój wnętrz.