Designerskie krzesła drewniane

Są pewne elementy wystroju wnętrz, które często bywają pomijane podczas aranżowania pomieszczenia, aspirującego do miana reprezentacyjnego.  A przecież traktowane po macoszemu sprzęty, jak na przykład krzesła, aż proszą się o wyeksponowanie. Zwłaszcza, że współcześni projektanci tworzą pod dostatkiem form, które wzbogacą każde wnętrze. Krzesła to meble, na których sadzamy gości i sami spędzamy mnóstwo czasu. Więc nic nie stoi na przeszkodzie, żeby oprócz wygody, swoim wyglądem poprawiały nam humor.

Drewniane krzesła – nowoczesne, czy klasyczne?

Współczesne designerskie meble posiadają nieskończone bogactwo wzorów i form. Pierwsza decyzja, którą trzeba podjąć, projektując salon lub jadalnię, to kierunek designu, w którym się udamy. Krzesła czy stoły mogą być stylizowane na klasyczne, czy wręcz starodawne przedmioty (wzbogacone oczywiście elementami, z których korzystają współcześni projektanci mebli), jak również nowoczesne. Nieco klasycznej elegancji, w połączeniu ze współczesnymi proporcjami typowymi raczej dla wysokich hokerów, oferuje Krzesło Code inspirowane projektem Elbow Chair. Powiązanie drewna, zwłaszcza w ciemnych kolorach, z naturalną skórą zaspokoi najbardziej wyszukane gusty. Jest to mebel, który jest doskonałym przykładem na to, że współcześnie produkowane designerskie meble, które są stylizowane na klasyczne, nie są tak przytłaczające jak ich pierwowzory. Znacznie delikatniejsza linia gwarantuje, że będą doskonałym dodatkiem do stołu, który powinien być centralnym punktem jadalni.

Krzesło Code

Czy drewniane meble mogą być ekskluzywne?

Odpowiedź na powyższe pytanie powinna być jednoznaczna. Oczywiście, że tak! Współcześni projektanci designerskich mebli uwielbiają wprost drewno. Różne jego rodzaje czy materiały tworzone na jego bazie dają się doskonale formować. Dodatkowo użycie drewna dodaje meblom, oprócz elegancji, także ciepła, jakże pożądanego w przypadku domowych wnętrz. Jeżeli wystarczy nam odwagi, warto zainteresować się krzesłem drewnianym Tsunami lub krzesłem Sandefjord. Meble o tak wyszukanej formie, będą stanowić niemal dzieło sztuki. Dlatego trzeba bardzo uważać, żeby krzesła nie przytłoczyły całego pomieszczenia i cala reszta aranżacji podołała obecności tego mebla.

Krzesło drewniane Tsunami

Jeżeli obłe linie nie przemawiają do naszej wyobraźni, to warto zainteresować się krzesłem drewnianym Fore. Jego kanciaste kształty i wbrew pozorom, bardzo stabilna konstrukcja, powodują, że będzie ono pasowało do wielu wnętrz. Może być użyte, jako dopełnienie wnętrza opartego o ostrokątnie wykończone meble, jak również do przełamania nadmiaru zaokrągleń w pomieszczeniu.

Krzesło drewniane Fore

Modna ostatnio koncepcja minimalizmu w designie, znajduje również odzwierciedlenie w oferowanych na rynku designerskich krzesłach. Wywodzący się z lat 60-tych wzór Wishbone stanowi nieprzerwanie ikonę sztuki użytkowej. Inspirowane tym projektem krzesło Wish wykonane jest rattanowej plecionki rozciągniętej na drewnianej ramie. Może być wykorzystane zarówno w modnie zaaranżowanym ogrodzie, jak też wewnątrz.

Krzesło Wish, plecionka naturalna