Dekoracyjne żarówki – nowoczesne oświetlenie w Twoim domu!

Nowoczesne oświetlenie to hit wyposażenia wnętrz, który od kilku sezonów nie traci na popularności. Designerskie lampy wkroczyły do salonów, kuchni i pokojów wraz z trendem na skandynawskie aranżacje – wśród nich m.in. proste i monochromatyczne szyny oświetleniowe, minimalistyczne kinkiety czy plafony. Miłośnicy industrialnego stylu równie chętnie sięgają także po dekoracyjne żarówki: w jakich wnętrzach się sprawdzą i jak modnie wkomponować je w wyposażenie pokoju lub salonu?

Nowoczesne oświetlenie na dobre zagościło w naszych wnętrzach. Dziś możemy spotkać się z nim nie tylko we własnych domach lub mieszkaniach, ale i znajdujemy go w restauracjach, kawiarniach lub innych lokalach. Co więcej, pojawia się także w biznesowych pomieszczeniach, centrach handlowych czy galeriach sztuki. Wśród designerskich lamp prym wiodą dekoracyjne żarówki – jak włączyć je w pomysłową i modną aranżację wnętrza?

Dekoracyjne żarówki w roli głównej

Skąd pomysł na wykorzystanie nagiej żarówki jako źródła światła? Być może jest to inspiracja projektami Thomasa Edisona – to właśnie ten amerykański wynalazca opatentował żarówkę elektryczną i stał się pionierem zmian w oświetleniu. Prosta oprawa i elegancki wygląd sprawiają, że taka nietypowa „lampa” doskonale prezentuje się w każdym wnętrzu. Żarówki dekoracyjne są bardzo dobrym źródłem światła, a jednocześnie stają się wyjątkowym akcentem pomieszczenia. Nowoczesne oświetlenie w takiej postaci ma wiele zalet: dzięki niemu pokój, salon lub lokal nabiera niepowtarzalnego stylu!

Dekoracyjne żarówki opierają się na ciekawej technologii i dlatego też są niezwykle efektownym akcentem w każdym pomieszczeniu. Tak jak w każdej innej lampie, w szklanej bańce umieszczona jest mieszanina gazów, jednak obecne wewnątrz niej włókno wolframowe ułożone jest w wyjątkowy, dekoracyjny sposób. W tradycyjnej żarówce jest ono króciutkie i niewielkie; w przypadku nowoczesnego oświetlenia właśnie to ten drucik jest najważniejszy! Długość włókna jest więc o wiele większa, by można było je finezyjnie udrapować wewnątrz. Drugim wyznacznikiem jest kształt samej bańki – dekoracyjne żarówki występują w formie tradycyjnej, okrągłej, ale i owalnej, podłużnej (przypominającej probówkę) lub w kształcie diamentu. Zdarzają się także ekologiczne modele, które w ogóle pozbawione są bańki – nie dość, że są energooszczędne, to jeszcze niezwykle stylowe! Pobierają o około 80% mniej energii, a jednocześnie wyróżniają się bardzo efektownym wyglądem.

Nowoczesne lampy w Twoim domu

Jak sprawić, by domowe lub użytkowe wnętrze zyskało wyjątkowego charakteru? Postaw na dekoracyjne żarówki – to stylowe nowoczesne oświetlenie nie potrzebuje nawet żadnej oprawki czy klosza, bo samo w sobie wygląda niezwykle efektownie. Minimalistyczny, industrialny styl nie wymaga dodatkowych ozdób: sam design jest na tyle przemyślany, by był nietuzinkową atrakcją każdego wnętrza. Ciepłe światło, które emitują dekoracyjne żarówki, doda charakteru salonowi, kuchni czy sypialni.

nowoczesne oświetlenie

dekoracyjne żarówki